Kuřecí stroganov

Kuřecí stroganov

Původní recept na Stroganov (též Stroganoff) se zrodil v Rusku. Originální receptura počítá s hovězím masem připraveným na minutku. Časem se ovšem zrodilo mnoho variací.

Než se pustíme do vaření

Základ se neobejde bez některých surovin jako jsou žampiony či okurky. Jestliže vyměníme maso, na stůl dostaneme velmi chutnou variaci na maso s rýží. Výhodou tohoto receptu je především rychlá příprava. Vaření nám zabere jen asi 30 minut.

Co bychom měli z původního receptu bez ohledu na druh masa převzít, je rozhodně minutková úprava. Je důležité, aby si maso zachovalo svou křehkost. Většina receptů se také shoduje na tom, že vhodným masem je pro tento recept stehenní řízek.

Co budeme potřebovat

6 ks kuřecích stehenních řízků

250 gramů žampionů

2 až 3 okurky (sterilované)

2 cibule

sůl

pepř

1 kelímek zakysané smetany (200 gramů)

olej

rajčatový protlak (2 lžíce)

2 stroužky česneku

250 ml vývaru

Jak na to

Základní recept je poměrně jednoduchý: Kuřecí maso rozkrájíme na nudličky. Do pánve nalijeme tuk, přidáme cibuli, kterou necháme zesklovatět. Vložíme česnek, který krátce restujeme. Přidáme žampiony, okurky, které je nejlépe nastrouhat, maso a smažíme dozlatova, až bude maso i houby měkké.

Poté podlijeme vývarem, přidáme protlak a zakysanou smetanu, podle chuti přisolíme či opepříme. Omáčku necháme ještě cca 10 minut vařit. Na konci můžeme pro ochucení i pro barvu přidat ještě petrželku.

Jak se dá základní recept ještě rozvinout

Originální recept vždy zmiňuje cibuli, někteří ji nahrazují pórkem. Smažit lze kromě oleje taktéž na másle. Protlak bychom vynechávat neměli, v některých receptech jej nicméně nenajdete, případně se nahrazuje kečupem.

Žampiony můžeme nahradit i hříbky, žampiony však budou pro většinu z nás pravděpodobně lépe dostupné díky tomu, že si je běžně koupíme. Tuzemské recepty často v kuřecí variantě vynechávají okurky, originální hovězí Stroganov však okurku vyžaduje. V některých variacích na původní Stroganov lze také nalézt papriku.

Tip:

Máte restauraci? Pak se vám bude hodit Seznam alergenů ke stažení v PDF.

K dochucení je možné použít stejně tak i hořčici. Některé recepty počítají i s přídavkem worčestru či sojové omáčky. V původním recept by se měl určitě vyskytovat i vývar, a to hovězí. Někteří kuchaři jej vypouštějí zcela, jiní připouštějí podlití vodou, případně volí bujon. Zde záleží spíše na míře vaší kulinářské poctivosti a na ochotě věnovat jídlu více času, pečliví kuchaři by si s vývarem „vyhrát“ měli.

S čím Stroganov nejlépe servírovat

Jakožto příloha se v českém prostředí nejčastěji podává rýže. Servírovat však kuřecí Stroganov můžeme také s bramborami, ideálně šťouchanými. Řídíme se pochopitelně také chutí strávníků, někteří tak preferují například hranolky. Chceme-li se přiblížit autentickému podání, je potřeba si říci, že v původní domovině Stroganovu se hovězí maso podává s tradičními opékanými bramborami, případně právě se smaženými hranolky.

Kuřecí stroganov je nejlepší s bílým portským vínem.