Těstoviny jako příloha ke guláši hovězí Stroganov

Těstoviny jako příloha ke guláši hovězí Stroganov

Příloh k pokrmu známém jako hovězí Stroganov existuje hned několik. Může se jednat o opékané brambory či smažené hranolky, které se ke guláši servírují tradičně v Rusku. V jiných koutech Evropy upřednostňují spíše rýži nebo těstoviny. A právě s těmi se na následujících řádkách seznámíme blíže.

Historie těstovin

Jak asi málokoho překvapí, těstoviny svůj původ nalezly v Itálii. První zmínka o těstovinách pochází již z 1. století n. l. ze starověkého Říma. V knize Apicius, což je první zcela zachovaná kuchařská kniha pocházející právě z doby římské, se dozvídáme, že maso a ryby byly doplněny těstovinami „lagana“, které se nám zachovaly do dnešní doby pod názvem lasagne. Další zmínka o těstovinách pochází z 12. století, kdy italský zakladatel katolického shromáždění Williamitů, William z Malevalu, popisuje ve svém díle hostinu, na které se podávaly „macaronnes sen logana“, což v překladu znamená těstoviny v omáčce. Jak vidíme, historie tolik oblíbené přílohy sahá hluboko do minulosti.

Příprava

Běžně se těstoviny připravují z pšeničné mouky, pitné vody a dalších přídavných látek, které jim dodávají chuť a v některých případech i barvu (např. špenátové těstoviny). Následně se vaří v osolené vodě v poměru 100 g těstovin na 1 litr vody.

Možná si někteří z vás povšimli, že se nám ze základní receptury kamsi vytratilo vejce, bez kterého si většina hospodyněk nedokáže představit žádné těsto. Je tomu proto, že těstoviny se dělí na bezvaječné a vaječné, a takto se s nimi setkáme i v obchodních řetězcích. My se však dnes zaměříme spíše na těstoviny vaječné, neboť si za malý okamžik představíme domácí těstoviny, kam vejce bezesporu patří.

Hovězí guláš Stroganov s těstovinami jako přílohou je perfektní kombinací.
Hovězí guláš Stroganov s těstovinami jako přílohou je perfektní kombinací.

Dělení těstovin

Než se tak stane, pojďme se společně podívat na další možné dělení těstovin. Může se jednat o těstoviny semolinové (vytvořeny ze semolinové mouky, která je složena z pšeničné krupice), pšeničné celozrnné nebo o špaldové, které jsou tvořeny druhem rozpadavé pšenice, jež je považována za zdravější podobu pšenice šlechtěné. Ve velkém množství obchodů se dnes můžeme setkat také s těstovinami z bezlepkové mouky. Jedná se např. o pohankové, kukuřičné či rýžové těstoviny.

Setkáme se rovněž s různými druhy těstovin. Základně se dělí na plněné, neplněné a polévkové těstoviny. Z plněných těstovin jmenujme např. tortellini či ravioli. Tolik oblíbené špagety spadají do těstovin neplěných společně s těstovinami tagliatelle nebo penne. Do polévek se nejlépe hodí těstoviny tvaru malých hvězdiček, kuliček či kroužků.

Domácí těstoviny

Nyní se dostáváme k výše zmiňovaným domácím těstovinám, jejichž příprava se na první pohled může jevit poměrně složitě. Opak je ale pravdou. Nemusíte se obávat, že při jejich přípravě strávíte hodiny v kuchyni. My si dnes ukážeme přípravu domácích těstovin, které se v poměru 1:1 skládají z hladké mouky a semoliny, což je pšeničná krupice či také známá pod názvem mouka z tvrdé pšenice, obsahující vyšší množství lepku. Jejich příprava vám zabere maximálně jednu hodinu času. A za to tyto báječné těstoviny jistě stojí.

K přípravě domácích těstovin pro 4-6 osob budete potřebovat:

  • 200 g hladké mouky

  • 200 g semoliny

  • 4 vejce

  • špetku soli

  • vodu dle potřeby

  • mouku či semolinu na podsypávání

Dále budete také potřebovat strojek na těstoviny a potravinovou fólii, aby vám těsto, které právě nepoužíváte, neosychalo.

Domácí těstoviny se dají využít k nepřebernému množství pokrmů. Ke guláši hovězí Stroganov se hodí nejen těstoviny vařené v osolené vodě, ale také těstoviny zapečené či těstoviny doplněné o opečeného tuňáka (lze použít i tuňáka z konzervy).

Těstoviny vám příliš nelezou? Nevadí. Dejte si ke guláši Stroganov třeba hranolky nebo rýži.

Přeji vám dobrou chuť!