Máte rádi rýži? Ideální příloha ke guláši Stroganov

Rýže jako příloha ke guláši Stroganov

V dnešním článku se společně podíváme na poslední nejznámější přílohu k tolik oblíbenému hovězímu guláši Stroganov. Jak jste z názvu jistě poznali, jedná se o rýži. Společně se podíváme na její historii, druhy i na pár osvědčených tipů, jak dosáhnout skvěle uvařené a chutné rýže.

Historie

Rýže si svůj původ našla v subtropických i tropických oblastech Afriky, Asie a Austrálie. Právě poslední jmenovaný kontinent se zasloužil o první domestikované formy rýže, z nichž se některé rozšířily do povodí Perlové řeky v Číně asi v 11. století př. n. l. za vlády císaře Šen-nunga. Později se rýže objevila i v oblasti Amazonie v Jižní Americe. Dnes je rozšířena téměř po celém světě, a je tak vyhledávanou přílohou k hlavním jídlům i jednou z hlavních přísad mnoha pokrmů.

Druhy rýže

Rýže natural

Základním druhem rýže, se kterým se setkáme ve všech obchodních řetězcích je rýže přírodní (natural), jenž se vyznačuje světle hnědými obilkami, a tudíž jí můžeme objevit pod názvem rýže hnědá. Obsahuje velké množství pro lidské tělo důležitých živin (vláknina, minerální látky, vitamíny a nenasycené mastné kyseliny). Její nevýhoda může pro některé hospodyňky spočívat v poměrně dlouhé době vaření, přes které zůstává na svém povrchu poněkud tužší. Skvělá je ovšem její chuť, která může připomínat některé druhy oříšků.

Jasmínová rýže

Další v řadě je rýže jasmínová, jež pochází z Thajska, a která je vhodná, jak pro vaření, tak i pro dušení. Není tedy divu, že je hojně používána v čínské kuchyni. Její vlastností je i značná lepivost, takže se hodí k jídlům, jejichž hlavní složkou je jakákoli omáčka. Chuť je velice výrazná a připomíná vůni čerstvě rozkvetlých květin. Výborně se hodí ke kuřecímu či krůtímu masu, ale také k zelenině.

Rýžová pole mají svoji romantickou atmosféru. Akorát se na nich musí makat :-)
Rýžová pole mají svoji romantickou atmosféru. Akorát se na nich musí makat 🙂

Rýže basmati

Jistě už jste slyšeli i o rýži basmati. Tato dlouhozrnná rýže pochází ze severní Indie a hodí se spíše k dušení. Je méně lepivá než její předešlá kolegyně, a tím pádem se skvěle hodí i k výraznějším druhům mas, jako je například maso hovězí. Známá je pro svou jemnost a mírné ořechové aroma. Hodí se k přípravě minutkových pokrmů, neboť její příprava zabere méně než 10 minut.

Parboiled a arborio

Méně známými mohou být rýže parboiled a arborio. První zmíněná je specifická svou úpravou pomocí páry, díky čemuž získá více minerálních látek a vitamínů. Tím pádem obsahuje více vlákniny než klasická rýže přírodní. Poznáte ji díky nažloutlému zbarvení, které se však po uvaření mění na bílé. Její příprava zabere zhruba 10 minut. Pokud na ni však zapomenete, nemusíte se bát. Rýže parboiled se vám nerozvaří. Z toho důvodu se báječně hodí jako zavářka do polévek. Druhá zmíněná, rýže arborio, se vyznačuje krátkými a oválnými obilkami, které se skvěle hodí k přípravě italského krémového rizota. Hodí se i jako základní surovina do sladké mléčné rýže, takže na své si přijdou i děti.

Využití

Rýže se skvěle hodí téměř ke všem pokrmům, ať už jsou ze zeleniny či z masa. Může také sloužit jako příloha k omáčkám. Rýže může plnit i hlavní roli v některém ze známých pokrmů. Jde např. o rýžový puding, nudle či tolik oblíbené sushi. Je také možné nechat rýži kvasit a vyrobit tak chutný, ale velice silný, alkoholický nápoj (rýžové pivo nebo víno).

Jak správně uvařit rýži?

Prvním krokem by mělo být důkladné proprání rýže ve studené vodě, čímž ji zbavíme všech nečistot a škrobu a také docílíme toho, že nebude po uvaření tolik lepkavá. Necháme okapat, a poté rýži vložíme do studené, přiměřeně osolené vody. Zde se hodí jednoduchá pomůcka, že vždy vaříme jeden díl rýže ve dvou dílech vody. Až voda začne vřít, zeslabíme plamen a rýži občasně zlehka promícháme. Rýži bychom měli vařit tak dlouho, dokud nepohltí co nejvíce vody. Celková příprava trvá 15-20 minut. Na závěr rýži ještě jednou promícháme a necháme krátce dojít.

Pokud si na výše zmíněný postup netroufáte, nezoufejte. Je možné pořídit si rýžovar, díky kterému rýži nepřevaříte, ba naopak ji uvaříte přesně tak, jak máte. A pochutnat si na ní můžete právě s hovězím gulášem Stroganov.

Rýže jako příloha pro vás není to pravé? Nevadí, připravte si guláš Stroganoff s těstovinami nebo hranolkami.

Přeji vám dobrou chuť!